Akmenės rajono paramos šeimai centras

Savivertės suvokimas ir vertinimas

Savivertė – viena iš žmogaus savęs suvokimo dalių. Savęs suvokimas atspindi tai, kokius įsitikinimus, požiūrį ir supratimą apie save turime, kaip į save žiūrime. Savivertė yra tarsi vidinis teisėjas. Tai yra jausmas, parodantis, kiek palankumo ar pagarbos sau turime.

Akmenės rajono globėjams (rūpintojams) birželio 22 dieną buvo vedami tęstiniai mokymai pagal GIMK programą. Globėjai (rūpintojai) turėjo galimybę išklausyti pirmą mokymų dalies temą „Savivertės suvokimas ir vertinimas“. Mokymus vedė Tarnybos atestuoti asmenys Erika Rakickaitė ir Aurelija Lukė.

Globėjai (rūpintojai) atliko praktines užduotis, išklausė teorinę mokymų dalį, dalijosi asmeniniais pavyzdžiais. Dalyviai sužinojo, kaip vaiko savivertę paveikia suaugusiųjų požiūris, kokie gali būti rizikos veiksniai, veikiantys vaikų, netekusių tėvų globos, savivertę. Susipažino su keturiomis teigiamos savivertės formavimo pamatinėmis sąlygomis: bendrumu, unikalumo jausmu, galios pojūčiu ir tinkamu pavyzdžiu. Mokėmės, kaip reikėtų vystyti ir palaikyti teigiamą vaiko savivertę, vertinti globojamų ar įvaikintų vaikų savosios vertės jausmą.

Po mokymų buvo organizuota savipagalbos grupė, kurios metu su globėjais (rūpintojais) buvo aptarti jiems aktualūs klausimai.

Dėkojame mūsų rajono globėjams (rūpintojams) už aktyvų dalyvavimą.

Akmenės rajono paramos šeimai centro

Tarnybos atestuotas asmuo Aurelija Lukė

 

 

Skip to content