Akmenės rajono paramos šeimai centras

Tradicinė vaikų stovykla Papilėje

Papilės miestelio bendruomenė vykdė projektą „Vaikų vasaros stovykla „Margaspalvė vasara“, finansuotą Akmenės rajono savivaldybės vaikų socializacijos programos lėšomis. Liepos 22–26 dienomis vykusioje stovykloje dalyvavo 12 Papilės miestelio ir aplinkinių kaimų vaikų, augančių daugiavaikėse šeimose, globojamų ir turinčių negalią.

Kūrybinius, pramoginius, sportinius ir intelektualius užsiėmimus vedė bei vaikus globojo stovyklos vadovė Dalia Karvelytė.  Padedant savanorei Kristinai Sabaitienei vaikai susipažino su dekupažo atlikimo technika, dekoravo įvairius daiktus. Stovyklautojai dalyvavo edukacinėje išvykoje į Viekšnių miestelį, kuriame aplankė vaistinę-muziejų, Lietuvos aviacijos pradininko A. Griškevičiaus muziejų. Kalvio Č. Pečetausko dirbtuvėse vaikai išbandė kalvystės amatą, S. Chriščinauskienės paveikslų galerijoje susipažino su menininkės kūryba. Išvykos į Telšius metu dalyvavo edukacinėje programoje „Lobio paieškos Telšiuose“ ir degustacijoje „Sūrio Džiugo abėcėlė vaikams“. Vykstant namo susipažino su Germanto ežero aplinka ir išsimaudė ežere. Nuvykę į Paragių dvarą vaikai susipažino su dvaro istorija, dalyvavo muziejaus darbuotojos S. Sakalauskienės surengtame edukaciniame užsiėmime „Dvaro žaidimų popietė“, piešė gamtoje, kepė bulves laužo žarijose.

Papilės miestelio neįgaliųjų klubo „Parama“ patalpose gamindami sveikuoliškus skanėstus vaikai ugdė darbinius ir bendradarbiavimo įgūdžius. Iškylos į gamtą metu vaikai turėjo galimybę pajodinėti su Rasos Balčienės auginamais žirgais, susipažinti su žirgininkystės verslu, išsimaudyti Ventos upėje.

Projekto metu vaikai išmoko dirbti komandoje, sustiprino bendravimo įgūdžius, išmoko geriau pažinti save ir kitus, aktyviai judėjo, gilino žinias apie sveikatą ir Lietuvos kraštą, aplankė įdomias lankytinas vietas, lavino fantaziją, atskleidė savo kūrybinius bei meninius gebėjimus.

Atsisveikindami vaikai apgailestavo, kad greitai prabėgo laikas ir prašė kitais metais vėl pakviesti į stovyklą.

Už pagalbą organizuojant vaikų vasaros dienos stovyklą Papilės miestelio bendruomenės vardu dėkoju Akmenės rajono paramos šeimai centro direktorei Violetai Mikštienei, Papilės miestelio bendruomenės narei Birutei Daunienei, Papilės seniūnijos neįgaliųjų klubo „Parama“ pirmininkei Irenai Lingienei, savanorei Kristinai Sabaitienei, stovyklos vadovei Papilės Simono Daukanto gimnazijos mokytojai Daliai Karvelytei.

Už bendradarbiavimą dėkoju Papilės S. Daukanto gimnazijos administracijai, Rasai Balčienei, Onutei Fokienei, Jūratei Šiurkuvienei, Honoratai ir Rolandui Dargiams.

 

Akmenės rajono paramos šeimai centro

Pagalbos šeimai padalinio

socialinė darbuotoja, dirbanti su šeimomis,

 Dovilė Spaičienė

Peržiūrėti visas