Akmenės rajono paramos šeimai centras

Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) diena

Liepos 6-ąją minima Lietuvos valstybės įkūrėjo kunigaikščio Mindaugo vainikavimo karaliumi šventė – Valstybės diena. Žmonės ją dažniausiai vadina tiesiog Mindauginėmis. 1253 m. liepos 6 dieną buvo karūnuotas pirmasis ir vienintelis Lietuvos karalius Mindaugas.

Su Mindauginėmis susijusi labai graži ir unikali tradicija lygiai 21 valandą viso pasaulio lietuviams, nesvarbu, kur jie būtų, giedoti „Tautišką giesmę“. Ši unikali idėja gimė 2009-aisiais, švenčiant Lietuvos vardo tūkstantmetį. Jachtos „Ambersail“ buriuotojai, plaukę į „Tūkstantmečio odisėją“ aplink pasaulį, pakvietė liepos 6 d. lygiai 21 val. visus lietuvius sugiedoti himną. Galime sakyti, kad ši iniciatyva jau tapo šių dienų tradicija, lietuvių tapatybės simboliu visame pasaulyje.

Krizių centro paslaugų gavėjai stengiasi kuo labiau įsitraukti į bendruomenę, todėl pasiruošėme ir šiai didingai dienai. Vaikams pasakojome apie Mindaugo karūnavimo dieną, pasakojome, kokia giesmė giedama. Tėveliai gamino spalvotas karūnas, kartu su vaikais spalvino piešinius. Ir 21 valandą visi visi, dideli ir maži, susirinkome giedoti Tautišką giesmę.

Krizių centro darbuotojai

Peržiūrėti visas

Konkursas Akmenės rajono paramos šeimai centro Globos centro Globos koordinatoriaus pareigoms užimti

2024-07-09 Akmenės rajono paramos šeimai centras (biudžetinė įstaiga, kodas 300887060, adresas Dvaro g. 15, Agluonų kaimas, LT – 85474 Akmenės rajonas).

Pareigybės lygis – A2.

Darbdavio siūlomas atlyginimas: pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientas 0,93,  pareiginė alga (neatskaičius mokesčių) nuo 1660,42 Eur.

Darbo vieta: Dvaro g. 15, Agluonų kaimas, Akmenės rajonas.

Darbo sutartis – neterminuota.

Pretendentų atrankos būdas – testas žodžiu ir raštu.

Pretendentų kvalifikaciniai reikalavimai (Skaityti toliau…)

Tėvo diena

Tėvo diena – šventė, kurios metu švenčiama tėvystė.

Krizių centro paslaugų gavėjų vaikai sujudo padedami darbuotojų paruošti kai ką gražaus savo tėveliui. Vaikai piešė piešinius, spalvino atspausdintas atvirutes, rašė į jas gražiausius žodžius, paruošė gėlių puokštę.

Šiltu apkabinimu ir jautriais žodžiais vaikučiai pasveikino savo tėvelį, įteikė savo gamintas atvirutes, piešinius ir ryškią gėlių puokštelę.

Linksmojo sekmadienio popietė pralėkė su žaidimais, dūkimu lauke, dainomis, pasisėdėjimu prie stalo pasigardžiuoti puodeliu arbatos ir vaišėmis.

Krizių centro paslaugų gavėjams diegiamos tradicijos, supratimas, kad laikas su šeima yra neįkainojamas. Tėvams nieko nėra maloniau kaip matyti savo vaikus besišypsančius, besijuokiančius. Kaip smagu visiems būti kartu.

Aš už daug ką turiu Tau dėkoti:

Ir už meilę, kurią man davei,

Ir už tai, kad išmokei šypsotis,

Ir už tai, kad beslystant laikei.

Su Tėvo diena!

Krizių centro darbuotojai

Peržiūrėti visas

Įspūdžiai prie vandens

Paskutinį birželio sekmadienį Krizių centro gyventojai susiruošė iškylai prie vandens.

Saulėta diena prisidėjo užkandžiu ir laukėme tos valandos, kai galėsime eiti. Dideli ir maži ėjo pėstute. Nuėję į vietą vis klausė, kada galėsime maudytis: didieji vaikai maudėsi, mažuosius prižiūrėjo mamos. Visi žaidė, taškėsi, užkandžiavo. Dar negrįžę jau klausė, kada vėl  galėsime eiti. Visa diena buvo pilna įspūdžių ir gerai praleisto laiko.

Individualios priežiūros darbuotoja Virginija Janauskienė

Peržiūrėti visas

ŠEIMOS DIENA – PABŪKIME KARTU

Šeima – tai didžiausia vertybė, kurią būtina puoselėti ir branginti kiekvieną dieną.  Nors Šeimos diena oficialiai švenčiama gegužės mėnesį, tačiau Akmenės rajono paramos šeimai centro Paramos šeimai padalinio Akmenės ir Ventos seniūnijų socialiniai darbuotojai, dirbantys su šeimomis,  pakvietė Ventos ir Akmenės  seniūnijų vaikus su tėveliais  į gamtos ir kultūros parką Akmenės pušyne pabūti kartu, smagiai praleisti laiką.  Į pušyną šeimos rinkosi kas pėstute, kas važiuoti. Sukaitusius, tačiau geros nuotaikos nestokojančius, vaikus ir tėvelius  pasitiko socialiniai darbuotojai  Linas Lileikis, Gitana Griciuvienė ir Asta Kiudulienė. Laikas prabėgo nepastebimai, Linas nedavė atsikvėpti, vis kvietė žaisti įvairius žaidimus ir atlikti  linksmas užduotis. Gitana su Asta kvietė pasistiprinti laužu kvepiančiomis dešrelėmis, paskanauti saldumynų.

Popietės metu savo apsilankymu  šeimas pagerbė Akmenės seniūnas A. Naujokas. Seniūnas, paragavęs dešrelių, pasikalbėjęs su šeimomis, palinkėjęs gerai pralesti laiką, išskubėjo.

Laikas prabėgo nepastebimai, vaikai su tėveliais išsiskirstė pavargę, tačiau pakilios nuotakos.   

Kultūringas bendravimas, atitrūkimas nuo ,,technologijų“, pabuvimas gamtoje, dėmesys vieni kitiems stiprina šeimos tarpusavio santykius, toks ir buvo popietės organizatorių sumanymas.

Mylėkime ir saugokime vieni kitus!

Socialiniai darbuotojai:

Linas Lileikis

Gitana Griciuvienė

Asta Kiudulienė

Paskaita-diskusija „Lytiškai plintančios infekcijos – ką reikia žinoti?“

Birželio 19 d. Akmenės rajono paramos šeimai centre lankėsi Akmenės rajono visuomenės sveikatos biuro sveikatos stiprinimo specialistė Asta Balsienė.

Specialistė skaitė paskaitą Krizių centro paslaugų gavėjams, Vaikų dienos centro lankytojams apie jaunų žmonių lytinės sveikatos problemas. A. Balsienė kalbėjo apie lytiškai plintančias ligas ir ankstyvus neplanuotus nėštumus, teigė, kad tai yra aktuali pradedančio lytinį gyvenimą jaunimo problema. Abiejų lyčių atstovai privalo būti kompetentingai informuoti ir gauti efektyvias apsisaugojimo priemones nuo nepageidaujamo nėštumo ir lytiškai plintančių ligų.

Paskaitos metu skaidrių pagalba sužinojome, kad ankstyvi ir neatsakingi lytiniai santykiai dažnai turi nemalonias pasekmes: didėja tikimybė užsikrėsti lytiniu keliu plintančiomis ligomis, gali išlikti lytinio gyvenimo metu patirtos seksualinės traumos, gresia nepageidaujamas nėštumas, psichologinės problemos, nevaisingumas, kurį sukelia negydomos infekcijos ir kt.

Renginio pabaigoje buvo priminta, kad norint išvengti neigiamų pasekmių, geriausia gyventi vadovaujantis tvirtomis moralės normomis.

Bendrosios praktikos slaugytoja Dalia Jurkevičienė

Skip to content