Akmenės rajono paramos šeimai centras

Didžiausia pavasario šventė – Velykos

Jaučiame jau vis šiltesnio vėjelio dvelksmą, saulė vis dažniau išlenda pro debesis, pamažu bunda ir visa gamta… Tuoj pradės žaliuoti žolė, skleistis pumpurai, o mes švęsime didžiausią pavasario šventę – Velykas.

Svarbiausia – pasiruošimas šventei. Iš lauko reikia atsinešti šakelių, kad iki Velykų jos sužaliuotų. Tada jomis reikės puošti šventinį stalą. O gražiausias šventės akcentas, žinoma, – margučiai.

Akmenės rajono paramos šeimai centro Dienos socialinės globos neįgaliesiems centre buvo paminėtos Šv. Velykos. Paslaugų gavėjai šios tradicijos laikosi jau treti metai. Dienos centre prieš šią šventę yra gaminami įvairūs rankdarbiai, puošiamos patalpos, marginami tą dieną ne tik valgomi margučiai, bet ir didžiulis kiaušinis, kuris vėliau puošia miesto alėją.

Minėdami šventę laikomės tradicijų. Prieš sėsdami prie šventinio stalo marginame margučius įvairiomis technikomis, pasiruošiame šventinį stalą, ridename margučius ir bandome išsiaiškinti,  kurio margutis šiais metais yra stipriausias.

 

Akmenės rajono paramos šeimai centro

Dienos socialinės globos neįgaliesiems centras

Peržiūrėti visas

Mažosios Velykėlės

Mažosios Velykėlės švenčiamos praėjus 8 dienoms nuo Velykų. Kartu su VDC ir rūpintine vykome į Akmenę. Vyko jaunųjų maltiečių organizuotas renginys, kuriame vaikai išbandė savo jėgas piešimo terapijoje, dalyvavo sportinėse estafetėse ir šokių ir judesio terapijoje. Po šio renginio vykome į Akmenės kultūros namus, kur vyko renginys, skirtas mažosioms vaikų Velykėlėms paminėti. Į šį renginį atvykti galėjo visi norintys miestelio vaikai, prisijungėme ir mes. Renginio metu stebėjome vaidinimą ,,Šimtas zuikių susirinko, net žalia girelė linko“. Kartu su visais renginio dalyviais šokome, dainavome ir neapsiėjome be Velykų akcento – kiaušinių ridenimo. Šventėje vaikus vaišino skanėstais. Po linksmybių ėjome pažiūrėti istorinės sienos, kurią pagal Akmenės bendruomenės sumanymą, sukūrė menininkas Antanas Adomaitis.

Individualios priežiūros darbuotoja K. Janavičienė

Peržiūrėti visas

Pramogavome Šiaulių „Akropolyje“

Neįsivaizduojamos mokinių atostogos be pramogų. Todėl Akmenės Bendruomeninių vaikų globos namų globotiniams (rūpintiniams) buvo suorganizuota išvyka į Šiaulių „Akropolį“. Dar namuose visi drauge išsirinkome pažiūrėti filmą „Kung Fu Panda 4“ 3D, vieningai sutarėme, kad pietausime picerijoje ir tikrai visi turėsime laisvo laiko pasivaikščioti po didžiulį prekybos ir pramogų centrą. Išvykos lūkesčiai išsipildė su kaupu! Nuotaikingo filmo žiūrėjimas su akiniais ir spragėsių valgymas, pietūs picerijoje „Čili pica“, smagios diskusijos gurkšnojant gaiviuosius gėrimus visiems suteikė daug džiaugsmo. O kur dar laikas sau, kai buvo galima gėrėtis parduotuvių gausa, savarankiškai apsipirkti saldumynų ir ne tik jų. Į namus visi grįžome kupini įspūdžių ir puikiai papramogavę.

Socialiniai darbuotojai Jūratė, Bronislavas 

Peržiūrėti visas

Mūsų Velykos

Nuo seno žinoma, kad svarbiausia pavasario šventė yra Velykos. Su Velykomis atgyja gamta, žemėje įsivyrauja tikras pavasaris.

Senoliai Velykas švęsdavo smagiai – džiaugsmas liedavosi per kraštus, užsiėmimų turėdavo ir jauni, ir seni. Kiekvienoje šeimoje šiandien formuojasi savitos Velykų tradicijos. Savo tradicijas turi ir Akmenės Bendruomeniniai vaikų globos namai. Dar iki švenčių mūsų namuose gaminamos velykinės dekoracijos, tvarkomi namai, kuriama jauki atmosfera. Šeštadienį vyksta didysis pasiruošimas Velykų šventei: namų ruošos darbai, kiaušinių marginimas, valgių gaminimas. Sekmadienio rytą dalyvaujame Šv. Mišiose ir Velykų ryto procesijoje. O sugrįžus į namus sėdama prie šventinio stalo, mušami margučiai, džiaugiamasi, kieno margutis stipriausias. Iš kartos į kartą perduodamas tikėjimas „Kieno kiaušinis stipriausias – tam metai bus laimingesni“.

Individualios priežiūros darbuotojos Svetlana, Jūratė, Renata

Peržiūrėti visas

Pavasariško kovo mėnesio mūsų laisvalaikis

Kovas Naujosios Akmenės bendruomeniniuose vaikų globos namuose buvo labai įdomus ir kupinas veiklų. Pavasario belaukiant, sulaukiame gražiausių pavasario švenčių. Kovo 11-oji – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena. Šią šventę paminėjome ir mes, trispalviais karpiniais pasipuošėme jau vasario pradžioje, 33-ąsias laisvės metines minėjome prisimindami šios dienos svarbius įvykius, mergaitė Leticija sugiedojo Tautišką giesmę. Visi mes mokomės mylėti ir puoselėti savo kraštą, branginti savo šalies nepriklausomybę.

Kovo 16-ąją Lietuvoje minima Knygnešio diena, skirta prisiminti ir pagerbti žmones, kurių dėka buvo apgintas ir išsaugotas lietuviškas žodis. Minėdami šią dieną, su vaikais apsilankėme Akmenės rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje, apžiūrėjome ten esančią parodą bei dalyvavome renginyje, pasisėmėme puikių įspūdžių, žinių bei geros nuotaikos visai likusiai dienai. Vėliau aplankėme knygų namelį, esantį parke „Vaikų pasaulis“ – nunešėme ir padovanojome knygelę, paskaitėme namelyje esančias knygas. Knygnešių istorija skatina pilietiškumą, primena mūsų tautos istoriją. Knygnešio dieną paminėjome su šypsena – juk dabar knygas galime skaityti laisvai.

Paminėję dvi svarbias šventes toliau kibome prie darbų. Pradėjome ruoštis Šv. Velykoms. Velykos yra neatsiejamos nuo bundančios gamtos bei pražystančių medžių, ryškiaspalvių verbų, kiaušinių marginimo, margučių ridenimo – tai puikios nuotaikos šventė. Prieš didžiausią šventę spėjome sudalyvauti Naujosios Akmenės kultūros rūmų organizuotoje ekspozicijoje „Velykiniai kiaušiniai“. Kiaušinio pagrindą puošėme džinsine medžiaga. Vaikai su malonumu karpė senas džinsines kelnes ir iškirptas atkarpėles dėliojo kaip mozaiką, sugebėjome net panaudoti specialų įrankį, skirtą pritvirtinti džinso atkarpėles ant medinio kiaušinio. Vaikai – tikri meistrai ir jiems pavyko sukurti džinsinį velykinį kiaušinį, kuris papuoš Naujosios Akmenės kultūros rūmų alėją.

Vėliau pradėjome ruoštis Šv. Velykoms, gamtoje rinkome šakeles ir kitas pavasario gėrybes. Iš jų darėme vainikus, puokštes ir kitus velykinius papuošimus, šiomis dekoracijomis papuošėme savo gyvenamąją aplinką. Globotiniams labai patinka kurti jaukią, šiltą, malonią aplinką. Su didžiausiu malonumu kibome į darbus, net nepajautėme, kaip praskriejo laikas. Sulaukėme didžiojo šeštadienio, marginome kiaušinius, apsilankėme iškilmingose Velyknakčio pamaldose ir su nekantrumu laukėme Šv. Velykų sekmadienio. Šv. Velykų dieną virėme kiaušinius, kepėme saldų vyniotinį, pasigaminome skanaus maisto, vaikai papuošė šventinį stalą ir visi kartu kaip šeima sėdome prie bendro pietų stalo. Pas globotinius (rūpintinius) apsilankė Velykų bobutė, kuri atnešė saldžių, skanių dovanėlių. O dieną užbaigėme smagiausiu žaidimu: kiaušinių ridenimu.

Socialinė darbuotoja J. Jonušienė, individualios priežiūros darbuotojos: K. Janavičienė, L. Prochorčuk, D. Kimtienė

Peržiūrėti visas

Velykų margutis

Velykos – viena gražiausių ir svarbiausių pavasario švenčių, kurios su nekantrumu laukia ir maži, ir dideli. Margutis yra pagrindinis šios šventės simbolis, kuris simbolizuoja gamtos prisikėlimą, gyvenimo atsinaujinimą, augmenijos gimimą, žydėjimą.  

Akmenės rajono paramos šeimai centro Naujosios Akmenės pagalbos šeimai padalinio socialinės darbuotojos, dirbančios su šeimomis, ir individualios priežiūros darbuotojos pakvietė vaikus dalyvauti Naujosios Akmenės kultūros rūmų organizuotame velykinės lauko ekspozicijos kūrime. Mažieji noriai prisidėjo prie svarbiausio Velykų šventės akcento – margučio kūrimo. Marginimui pasirinkome nesudėtingas priemones, padedančias atsiskleisti vaikų kūrybai. Turėdami galimybę dekoruoti didelį Velykų margutį, dėliodami savo dažytus delniukus ant didelio kiaušinio trafareto, vaikai pajautė kūrybinės laisvės džiaugsmą. Bundančios gamtos spalvomis ir gėlių žiedais pražydęs margutis papuošė margučių alėją

Tegu Kristaus prisikėlimo šventės prasmė kartu su pavasariu į kiekvieno vaiko namus atneša ramybės, šilumos, džiaugsmo, tikėjimo, o Velykinis margutis dovanos stiprybės ir meilės pliūpsnį.  

Socialinė darbuotoja, dirbanti su šeimomis,

Asta Griciuvienė

Peržiūrėti visas

Skip to content