Akmenės rajono paramos šeimai centras

NUOLATINĖ PAGARBA MIRUSIEMS

Nors mirusiųjų pagerbimo diena praėjo, tačiau visiems išėjusiems  turi būti jaučiama nuolatinė pagarba ir jų prisiminimas. Krizių centro paslaugų gavėjos mirusiųjų pagerbimo dieną paminėjo būdamos šeimynoje. Jos uždegė po žvakutę  taip prisimindamos savo mirusius artimuosius ir giminaičius. Kadangi Krizių centre gyvena ir įvairaus amžiaus vaikai, kurie gana dažnai serga, daug vaikučių Lapkričio 1-ąją sirgo. Pagerėjus paslaugų gavėjų vaikų sveikatai, Krizių centro moterys apsilankė Agluonų kaimo kapinaitėse ir uždegė žvakeles ant grafų Zubovų kapelių.

Mirusiųjų artimųjų prisiminimas ypač aktualus artėjant didžiosioms metų šventėms. Mes visi, artėjant kokiai nors svarbiai datai, dažnai mintyse prisimename sau artimus žmones  ir norime, kad netekčių būtų kuo mažiau.

Su Krizių centro moterimis prisiminėme ir lietuvių liaudies mirusiųjų pagerbimo tradicijas.

Visada prisiminkime ir gerbkime išėjusius, bet nepamirškime ir gyvųjų, kurie šalia kiekvieną dieną.

 Krizių centro darbuotojos

Peržiūrėti visas

Vizitas Žagarėje

Šių metų  lapkričio 11 d. Akmenės paramos šeimai centro Pagalbos šeimai padalinio socialinės darbuotojos, dirbančios su šeimomis Ventos seniūnijoje, Gitana Griciuvienė, Asta Kiudulienė ir  atvejo vadybininkė Aušra Byčienė Ventos seniūnijoje sulaukė kolegių vizito: apsilankė Vaidilutė Veličkienė, Daiva Sasnauskienė, Renalda Giedraitienė ir atvejo vadybininkė Sonata Būzienė iš Joniškio rajono Vaiko ir šeimos gerovės centro. Tokie susitikimai jau tapo gražia tradicija.

Bendraujant laikas neprailgo. Pasidalyta gerąja patirtimi, analizuota ir pasidžiaugta sėkmės istorijomis.  Gvildentos problemos, su kuriomis dažniausiai susiduriama socialiniame darbe,  aptartos vaikų, augančių sunkumų patiriančiose šeimose, auklėjimo, ugdymo įstaigų lankomumo problemos. Diskutuota apie tarpinstitucinį  bendradarbiavimą, kaip efektyviau  keistis svarbia informacija nepažeidžiant asmens duomenų apsaugos įstatymo.

A. Byčienė,

G. Griciuvienė,

A. Kiudulienė

Renginys, skirtas Europos sveikos mitybos dienai paminėti

Lapkričio 8-oji paskelbta Europos sveikos mitybos diena. Šią dieną visuomenė skatinama maitintis sveikai, organizuojami renginiai, kuriuose pasakojama apie tinkamos mitybos principus.

Sveika mityba priklauso nuo to, ar žmogus suvartoja tinkamą kiekį jam būtinų maisto medžiagų (baltymų, riebalų, angliavandenių, vitaminų, skaidulinių, mineralinių ir kt.).

Pagrindiniai netinkamos mitybos padariniai – antsvoris, nutukimas arba priešingai – organizmo nualinimas, anoreksija. Nutukusių žmonių pasaulyje vis daugėja.

Akmenės rajono paramos šeimai centro Dienos socialinės globos neįgaliesiems centre vyko renginys, skirtas šiai dienai paminėti. Dienos centro lankytojai gamino patiekalus iš vaisių, daržovių, skanavo pačių suplaktus kokteilius.

Renginio pabaigoje visiems dalyviams buvo išdalinti lankstinukai, iš kurių buvo galima sužinoti, kad vaisiai ir daržovės – vieni svarbiausių maisto produktų, suteikiančių mūsų organizmui labai reikalingų vitaminų, mineralų, skaidulinių medžiagų ir kt.

 

Bendrosios praktikos slaugytoja Dalia Jurkevičienė

Peržiūrėti visas

Pyragų dienos atgarsiai

Drauge su visa Lietuva, nors ir pavėluotai,  pyragų dieną šventėme ir mes. Šiai dienai Krizių centro gyventojos pradėjo ruoštis iš anksto. Kelias  savaites iš eilės, kartą per savaitę, moterys bandė įvairius pyragų su obuoliais ir varške receptus. Taip pat paslaugų gavėjos išbandė keksiukų ir bandelių receptus. Po šių kulinarinių bandymų moterys išsirinko patį skaniausią iš visų – tai buvo pyragas su varške, pagardintas citrusiniais vaisiais.

Krizių centro paslaugų gavėjos nusprendė, kad skaniausias buvo pyragas su obuoliais ir varške, kurį skanavo dar šiltą. Jis buvo valgomas su ledais, kurie pyragą padarė dar gardesnį. Visi skaniai pasivaišinome savo išsirinktu obuolių-varškės pyragu.

Keletą pyragų nuotraukų galite pamatyti ir jūs. Skanaus jums visiems. 

 

Krizių centro darbuotojos

Peržiūrėti visas

Skip to content